ogłoszenia parafialne – 27. niedziela w ciągu roku – 2.10.2022

 1. Msze święte w tygodniu według stałego porządku.

 2. Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym przystąpić mają do pierwszej komunii świętej proszę o indywidualne spotkanie. Tych rodziców, którzy już zapisali swoje dzieci proszę o odbiór materiałów w zakrystii.

 3. Spotkanie kręgu biblijnego w środę o godzinie 19.00 na probostwie, w każdym momencie jest możliwość dołączenia do kręgu. Spotkania mają charakter otwarty.

 4. W soboty na godzinę 112.30 zapraszamy dzieci szkolne na spotkania Oazy Dzieci Bożych.

 5. Od poniedziałku do soboty po każdej mszy świętej nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do wspólnego odmawiania różańca, także w domach całą rodziną. Przypominam, że za zmówienie części różańca we wspólnocie możliwe jest, pod zwykłymi warunkami, uzyskanie odpustu zupełnego.

 6. W tym tygodniu przypada:

  • pierwszy czwartek miesiąca, szczególny czas modlitwy w intencji powołań kapłańskich: o godzinie 18.00 msza święta a potem różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu;

  • pierwszy piątek miesiąca: spowiedź święta od godziny 17.00; przypominam, że zasadą nabożeństw wynagradzających jest, aby przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca przyjąć w tych intencjach komunię świętą.

 1. Za tydzień składka podczas mszy świętych szczególnie przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii, chciałbym złożyć wniosek o kolejne dofinansowanie, aby dokończyć remont dachu nad wejściem do kościoła i nad prezbiterium oraz, jeśli środki na to pozwolą, zacząć remont przedniej elewacji kościoła.

 2. Najbliższa niedziela jest Dniem Papieskim, po mszy zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

 3. W październiku jest wiele wolnych intencji. Zamówić i ofiarować mszę świętą za bliskich żywych czy zmarłych jest dowodem miłości wobec nich.

 4. Proszę zwracać uwagę na bieżącą cenę Przewodnika Katolickiego.