ogłoszenia parafialne – 29. niedziela zwykła – 22.10.2023

  1. W tym tygodniu msze święte w stałych godzinach, zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed mszą świętą w tygodniu. Po mszy odmawiamy Różaniec. W tym tygodniu szczególnie proszę o modlitwę w intencji odnowy i umocnienia wiary w każdym z nas.

  2. Serdecznie proszę o pomoc w pracy rozbiórkowej posadzki w prezbiterium w sobotę na godzinę 9.00 oraz po południu około godziny 16.00 proszę o pomoc w umyciu kościoła i ławek z kurzu.

  3. Dzisiaj niedziela misyjna – zbiórka do puszek na cele Papieskich Dzieł Misyjnych. Bóg zapłać!

  4. W kolejną niedzielę obchodzić będziemy niedzielę modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Będziemy gościć w naszej parafii alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy w sobotę poprowadzą rozważanie różańcowe po mszy świętej, a w niedzielę podzielą się swoją refleksją na temat powołania oraz prosić będą o wsparcie Seminarium. Bóg zapłać za składane ofiary.

  5. Serdecznie dziękuję władzom Gminy – p. Pawłowi Przepiórze i p. Pawłowi Jazemu, a także pracownikom Urzędu Gminy Dopiewo – oraz p. Bartłomiejowi Wróblewskiemu za pomoc w uzyskaniu dofinansowania do kolejnego etapu remontów naszego kościoła. Przyznano nam wsparcie w wysokości 307 tys zł.

  6. W poniedziałek zapraszam na modlitwę oraz spotkanie w ramach rozwoju wiary – temat Kościół Chrystusa – sakramentem zbawienia. W czwartek spotyka się Krąg biblijny.

  7. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszam na spotkanie formacyjne w piątek, 27.10 o godzinie 19.00

  8. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek 30.10 po różańcu.

  9. Pod chórem wyłożone są kartki na wymienianki. Za zmarłych będziemy modlić się dziesiątką różańca po mszy świętej w czasie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych.

Solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

ks. Dariusz Piasecki