ogłoszenia parafialne – 32. niedziela zwykła – 6.11.2022

  1. Msze święte w tygodniu według stałego porządku. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania zawsze przed mszą świętą, lub po umówieniu się.

  2. W tym tygodniu Krąg Biblijny w środę o godzinie 19.00, serdecznie zapraszam także nowych członków.

  3. W soboty na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci szkolne na spotkania Oazy Dzieci Bożych.

  4. Po mszach świętych, do końca tygodnia, modlimy się za zmarłych polecanych w wymieniankach. Ofiary przeznaczone są na kolejne remonty w kościele.

  5. Do 8 listopada istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Każdego dnia można ofiarować ten odpust za inną osobę. Każdego dnia należy wypełnić więc wszystkie warunki zyskania odpustu, a więc: wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, przyjęcie komunii świętej oraz nawiedzenie jakiegokolwiek cmentarza i modlitwa za zmarłych.

  6. Uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej proszę o zgłaszanie się do przygotowania do bierzmowania. Należy w zakrystii odebrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

  7. W piątek, 11 listopada, msze święte będą: o godzinie 12.00 w lasach zakrzewskich przy Siedmiu grobach – msza w intencji Ojczyzny oraz w kościele parafialnym o godzinie 18.00. W ten dzień taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Jednocześnie przypominam, że to święto państwowe, a nie kościelne, dlatego obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Proszę też o wywieszenie flag państwowych.

  8. Za tydzień przeżywać będziemy 2. niedzielę miesiąca w czasie której szczególnie proszę o pomoc finansową w remontach naszego kościoła. Jednocześnie przeżywać będziemy dzień modlitwy w intencji Seminarium Duchownego w Poznaniu. Modlić się z nami będzie alumn 2. roku Seminarium, który też po mszach świętych będzie zbierał ofiary na ten cel.

  9. Członków Żywego Różańca proszę o odbiór intencji w zakrystii.

  10. W przyszłym tygodniu są wolne intencje we środę oraz wtorek i czwartek.

  11. Proszę zwracać uwagę na bieżącą cenę Przewodnika Katolickiego.