ogłoszenia parafialne – 3. niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

 1. W tygodniu msze według stałego porządku. Zapraszam do spowiedzi świętej codziennie około pół godziny przed mszą świętą oraz w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek do godziny 19.30

 2. Dziękuję za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. Niech podjęte postanowienia prowadzą nas do życia wiecznego.

 3. Zachęcam do podejmowania postanowień wielkopostnych (np. częstsze czytanie Pisma Świętego, udział we mszach świętych w tygodniu, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także wyrzeczenie się jakiś przyjemności – alkoholu, telewizji, internetu). Zachęcam do wpisywania swoich postanowień do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest przy chrzcielnicy.

 4. Wyjątkowo w czwartek o godzinie 19.30 Krąg Biblijny – na kolejnych spotkaniach rozważać będziemy teksty liturgii słowa poszczególnych dni Triduum Paschalnego – jest to dobre przygotowanie do głębszego przeżycia świąt Paschalnych. Zapraszam także nowe osoby do wspólnego rozważania.

 5. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki po mszy świętej, nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele o godzinie 15.30.

 6. Członków Żywego Różańca proszę o odbieranie intencji w zakrystii.

 7. Pod chórem wyłożone są koperty na daninę wielkopostną i ofiarę na parafię. Te ofiary jak i składki w 2. niedzielę miesiąca przeznaczać będziemy na zebranie potrzebnych 50 000zł. Już teraz dziękuję za hojność parafian.

 8. W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze święte o godzinie 9.00 i 18.00. Na prośbę Papieża i w łączności z całym Kościołem o godzinie 17.00 nastąpi oddanie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – o ile będzie pogoda przy grocie Królowej Pokoju, a następnie w intencji pokoju na świecie Adoracja NS do mszy świętej wieczornej.

 9. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a na mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

 10. Wielkanocne świece Caritas – paschaliki – za ofiarę 10zł można nabywać w zakrystii.

 11. W piątek 1 marca o godzinie 20.00 mszą świętą rozpocznie się nocna Droga Krzyżowa biegnąca przez miejscowości naszego dekanatu. Prosimy zgłaszać swoją gotowość uczestnictwa, aby przygotować odpowiednią ilość rozważań. Droga będzie w ciszy, samotnie lub w małych grupach, długość trasy kilkanaście kilometrów